משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!
חייגו עכשיו להזמנות: 3647* 

פט-בסט חנות חיות שכל אחד רוצה לאמץ

גורי חתולים – 10 טיפים לגידול גורים

תוכן עניינים

בהמשך למאמר שכתבנו על גידול גורי כלבים, החלטנו לשתף אתכם בנוסף בעשרה טיפים הקשורים בנושא גידול גורי חתולים בצורה נכונה ואיכותית. כפי שנסביר מיד, אמנם יש מספר דברים הנוגעים לכלבים ולחתולים כאחד אך באופן כללי מדובר בשני דברים שונים לגמרי.

אז בלי הקדמות מיותרות נוספות, בואו נתחיל.

לא להרשות על שימוש ביד כצעצוע

החתול שלכם, לפחות בהתחלה, ינסה לבדוק את הגבולות שלכם על מנת לגבש לעצמו דפוס התנהגות מסוים ביחסים שביניכם. אחת הדרכים היותר בולטות מבחינתו היא להפוך את היד שלכם לצעצוע\משחק תוך שהוא שורט ונושך אותה.

חשוב לשים לב שלא לתת למצב הנ"ל להתקיים, כשלשם כך יש באמתחתנו מספר כלים כמו צעצועים, משחקים ואפילו כדורי צמר, שידועים כתעסוקה של ממש לחברינו החתולים למשך שעות על גבי שעות.

חשוב לציין – גידול גורי חתולים עלול להפוך למשימה קשה הרבה יותר אם לא תקדישו את מירב תשומת לבכם לנושא זה.

החזיקו את החתול לעיתים קרובות

למרות היותם ידועים כבעלי חיים אגואיסטים ויש שיגידו אולי אפילו אינטרסנטים, חתולים זקוקים לחום ולאהבה שלנו על מנת להרגיש בטוחים ואהובים באמת, בטח ובטח חתולים ביישנים שמטבעם מתקשים לייצר יחסים עם הסביבה שלהם.

גורי חתולים
החזקת החתול מעניקה לו תחושת רוגע וביטחון.

עצם העובדה שתחזיקו את החתול שלכם לעיתים קרובות יותר, תגרום לו לפתח מן חוסן מנטלי שאתם הם הבעלים הבלעדיים שלו תוך שאתם גורמים לו להרגיש שלמעשה שני הצדדים זקוקים האחד לשני.

'חינקו' אותו מאהבה

בהמשך לסעיף הקודם, גם כאן מדובר בעיקר על הרעפת אהבה אינסופית על חברינו ההולכים על ארבע. אחזו בהם חזק צמוד לגופכם, תוך שאתם מעסים את רגליהם בפרט ואת גופם ככלל. חתולים, בדומה ללא מעט בעלי חיים, אוהבים את המגע האוהב הזה שלצורך העניין מקנה להם 'מקום מפלט' בו הם יכולים להתפנק ולהתרפס עליו.

גלו ערנות בשלבים הראשונים בכדי לאבחן האם אכן חתולכם נהנה מהרעפת האהבה שלכם – במקרים בהם הוא לא, האהבה 'המוגזמת' שלכם עלולה להתפרש בעיניו כסוג של עונש ולא כמותרה.

הושיבו אותו עליכם

מאחר וחתולים הם בעלי חיים קטנים שזקוקים ליציבות תחתם (פשוטו כמשמעו), השתדלו להושיב אותם עליכם ולא להחזיק אותם בעמידה על שתי רגליים. כתוצאה מכך, החתול ירגיש בטוח הרבה יותר עליכם מבלי לחשוש ובכך למעשה תחזקו את היחסים שביניכם.

באופן כללי, תוכלו להבחין בכך לא מעט פעמים כשתראו את החתול שלכם יושב במן 'ישיבה בטלנית' מקסימה שכזאת, במטרה להתנקות או סתם לנוח. חשוב להבין שבראש ובראשונה, כמו בכל דבר בחיים, גם גידול גורי חתולים מתבסס בעיקרו על אמון בלתי נגמר.

גורי חתולים
'ישיבה בטלנית'.

סרקו אותו לעיתם קרובות

כפי שכבר וודאי שמתם לב, נושא ההיגיינה חשוב עד מאוד לחתולים. עצם העובדה שתסרקו אותו על בסיס יומי קבוע, תקנה לו את הביטחון שהבעלים שלו אכן מכיר בצרכיו האישיים, תוך שזה מחזק באופן בלתי נמנע את הקשר החברי שביניכם.

ישנם לא מעט מוצרי טיפוח לחתולים שתוכלו למצוא אצלנו בחנות לשם השגת המטרה הזאת. התייחסו לנושא זה כדבר שבשגרה ולא כפריבילגיה והחתול שלכם כבר ידאג להראות לכם עד כמה הוא מעריך אתכם על כך.

גזירת ציפורניים על בסיס קבוע

בהמשך לסעיף הקודם  בו נדרשנו לסרק את פרוותו של החתול שלנו, גם כאן עלינו להקפיד על טיפוחו האישי. מומלץ לגזור את ציפורניו לערך כל שבועיים, כשהשאיפה היא 'לתפוס' אותו במצב ישנוני וכך למעשה להימנע מהפרעות מיותרות בגזירה עצמה.

לאחר כמה פעמים, ככל הנראה שהחתול שלכם אף יתחיל ליהנות מהטיפול הקוסמטי אותו הוא מקבל ממכם, מהסיבה שחתולים אוהבים להיות נקיים ומטופחים. בנוסף, תרוויחו בית נקי ונטול שאריות ציפורניים – דבר שכולנו כאחד נעדיף להימנע ממנו.

השאירו את הטלוויזיה\רדיו דולקים

במידה ואתם יוצאים מהבית למשך יום שלם, השאירו את אחד מכלי התקשורת שיש בביתכם דולקים. מלבד העובדה שהקולות השונים אשר מציפים את הבית ישמשו לחתולכם חברה בזמנים בודדים, חתולים בישנים עלולים להתרגל לרעשי רקע אנושיים ובכך למעשה לחזק את היחסים שלכם איתם.

כמובן שהשאיפה תהיה תמיד למלא את החלל החסר עבור החתול שלנו בעצמנו, אך במצבים בהם הדבר לא יהיה נתון באפשרותנו, נעדיף להשתמש בשיטה זו.

דברו ברכות

למי שבינינו שלא יודע, לחתלתולים יש חוש שמיעה מחודד ומפותח עד מאוד. לכן, השתדלו לשוחח עמם, ובכלל בסביבתם, באופן רגוע ולא מתרעם ובכך תרוויחו בעל חיים שקט ומלא ביטחון. במידה ולא תפעלו בדרך זו, אתם עלולים לגרום לחתול לייצר תגובות תוקפניות על בסיס קבוע, דבר שישפיע לרעה רבות על היחסים בינו לבין הסביבה שלו.

חתולים
השתדלו לשוחח עם החתול שלכם ברכות ובאופן רגוע.

 כמו כן השתדלו להשתמש במילת איסור אחת בעקביות לאורך זמן, לדוגמא במילה 'לא'. שימוש בגוון רחב של מילים עלול לבלבל את החתלתול שלכם וליצור חוסר הבנה משווע שכמובן לא יוסיף כלל לטיב היחסים ביניכם.

לעולם אל תשפריצו עליו מים!

חתולים במהותם שונאים מים. כל שימוש שלכם במים על החתול לרעה, עלול לקשר את השנאה העזה שלו לנוזל המימי עם הרגשות שלו אליכם. אז נכון שיהיה עליכם לקלח אותו לא פעם ולא פעמיים, אך לשם כך מומלץ להצטייד בחטיפים\ממתיקים שיקלו על היצור המקסים את רוע הגזרה.

בדיוק כמו שלא תשפריצו על הילד שלכם סתם ככה מים, כנ"ל לגבי בן משפחתכם ההולך על ארבע.

אהבה ללא תנאים

בסעיף האחרון שסוגר את המאמר הנ"ל, החלטנו לחשוף בפניכם את הטיפ החשוב ביותר שמתקשר למעשה לכל אחד מן הסעיפים האחרים – אהבה אינסופית.

אם תצליחו לייצר בקרב חתולכם תחושת אהבה ורוגע, כל השאר יהפוך לפשוט הרבה יותר – כמו שילד שגדל בסביבה חמה ואוהבת כמעט באופן ודאי יגדל להיות אדם חם ואוהב, כך גם חתולים. תנו להם את מלוא תשומת הלב והיחס והם כבר יחזירו לכם בדרכם הכה מיוחדת והנעימה.

מקווים שלמדתם דבר אחד חדש או שניים על גידול גורי חתולים!

לכל שאלה\בעיה\תקלה – מוזמנים להגיב לנו פה למטה במידה ונתקלתם בבעיה כלשהי ואנחנו כבר נדאג לחזור אליכם. כמו כן, ניתן למצוא מידע יעיל נוסף על חתולים במאמרים שלנו על 'חול לחתולים' ועל 'כלבים וחתולים'.

לעמוד המוצרים לחתולים לחצו על הקישור – מוצרים לחתולים

כתבות נוספות

דוגו ארגנטינו
בוסטון טרייר
קור כלבים בחוץ גם לכלבים
נשים בהריון וחתולים: כל מה שחשוב לדעת

שתפו את המאמר:

שתפו בוואטסאפ
שתפו בפייסבוק

הצטרפו למועדון הלקוחות של פטבסט
וקבלו 10% הנחה על כל החנות

10% הנחה

על ההזמנה הראשונה שלך בפטבסט

הירשמו עוד עכשיו והיו ראשונים לקבל מבצעים וקופונים בלעדיים!

יצרן
בחרו אפשרויות
יצרן
סוג המזון
בחרו אפשרויות
סוג המזון
שלב בחיים
בחרו אפשרויות
שלב בחיים
תזונה מיוחדת
בחרו אפשרויות
תזונה מיוחדת
סוג מוצר אילוף
בחרו אפשרויות
סוג מוצר אילוף
גודל הכלב
בחרו אפשרויות
גודל הכלב
חלבון עיקרי
בחרו אפשרויות
חלבון עיקרי
מבנה התג
בחרו אפשרויות
מבנה התג
אבחנה רפואית
בחרו אפשרויות
אבחנה רפואית
סוג החול
בחרו אפשרויות
סוג החול
סוג הטיפול
בחרו אפשרויות
סוג הטיפול
הספק בוואטים
בחרו אפשרויות
הספק בוואטים
בחר חיה
בחרו אפשרויות
בחר חיה
סוג שירותים לחתול
בחרו אפשרויות
סוג שירותים לחתול
סוג תכשיר הגיינה
בחרו אפשרויות
סוג תכשיר הגיינה
סוג תכשיר
בחרו אפשרויות
סוג תכשיר
סוג הכלוב
בחרו אפשרויות
סוג הכלוב
סוג בגד
בחרו אפשרויות
סוג בגד
דילוג לתוכן